postheadericon Stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Wykonanie dekoracji kwiatowej na groby naszych bliskich nie jest zadaniem trudnym, choć wiele osób, z obawy przed niesatysfakcjonującym rezultatem, sięga po gotowe produkty dostępne w sklepach. Efektowne ręcznie robione stroiki na cmentarz to połączenie gustownego dobrania odpowiednich kwiatów oraz ułożenia ich w elegancką, stosowną do okazji kompozycję.

STROIK ZE SZTUCZNYCH KWIATÓW KROK PO KROKU

Potrzebne materiały: sztuczne kwiaty, sztuczne duże liście, ozdobna niska donica, gąbka florystyczna, szeroka taśma lub mocna wstęga, małe kokardki lub wstążki do dekoracji

1.W ozdobnej donicy umieszczamy gąbkę florystyczną i unieruchamiamy przy pomocy grubej taśmy

2.W gąbkę wbijamy poszczególne kwiaty. Mogą to być sztuczne odpowiedniki eleganckich róż, lilii, czy uroczych margaretek i stokrotek. Ważne jest ich dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne. Dobrze prezentują się kompozycje złożone z jednego rodzaju kwiatów o różnej wielkości albo z dwóch lub kilku rodzajów o podobnym kształcie i zbliżonej barwie.

3.Układanie kompozycji rozpoczynamy od wbijania kwiatów wzdłuż krawędzi gąbki, a kończymy na jej środku.

4.Aby całkowicie zakryć gąbkę florystyczną, sztuczne kwiaty muszą być wbijane jeden przy drugim, dzięki czemu nie powstaną nieestetyczne luki w kompozycji. Pomocne w tej kwestii mogą okazać się sztuczne  liście o dużych rozłożystych kształtach, które zakryją nie tylko gąbkę, ale także górną część donicy. Jeśli zdecydujemy się na użycie liści, tworzenie stroika rozpocznijmy od ich rozłożenia, a następnie wkomponujmy w nie kwiaty.

5.Wiązanka na cmentarz powinna być elegancka a jednocześnie skromna, dlatego dodatkowe dekoracje zdobiące stroik należy stosować z umiarem. Niewskazane są zestawienia wielobarwnych kokard w różnych kolorach ani połyskujących wstęg w neonowych odcieniach. Natomiast doskonale sprawdzą się małe kokardki o stonowanej barwie dopełniające kompozycję albo subtelne wstążki wplecione w kwiaty.

JAK ZROBIĆ STROIK NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH?

Potrzebne materiały: sztuczne kwiaty (róże, orchidee), gałązki świerku, niska donica, płytka styropianowa dopasowana kształtem i wielkością do donicy, szeroka gruba taśma klejąca

1.Płytkę styropianową wkładamy do donicy, a następnie mocujemy za pomocą mocnej taśmy.

2.Wzdłuż krawędzi styropianu wbijamy gałązki świerku jedna przy drugiej. Ważne aby wszystkie miały taką samą długość i podobny kształt.

3.Wewnątrz kompozycji wbijamy kwiaty. Eleganckie róże można umieścić na środku stroika, a szykowne orchidee po bokach, tuż przy świerkowych gałązkach.

4.Zwieńczeniem stroika mogą być delikatne wstążki dopasowane kolorystycznie do całości.

Zastosowanie sztucznych kwiatów zapewnia przetrwanie stroika w nienaruszonym stanie przez wiele tygodni nawet przy skrajnych temperaturach. Dlatego tworzenie tego typu ozdób jest często praktykowane. Wytrzymałość i funkcjonalność połączona ze skromną elegancją daje gwarancje gustownej dekoracji nagrobków zarówno podczas świąt, jak i na co dzień.